Wynajem powierzchni magazynowej a outsourcing

Wynajem powierzchni magazynowej a outsourcing

on 30 września 2019

Wynajem powierzchni magazynowej to zagadnienie, z którym musi się zmierzyć każda firma, która przechowuje materiały lub towary, zanim zostaną one wydane kontrahentom lub klientom. Jak zoptymalizować koszty związane z magazynem? Może w tym pomóc outsourcing!

Wynajem powierzchni magazynowej – od czego zależą koszty wynajmu?

Wynajem powierzchni magazynowej to usługa świadczona przez wyspecjalizowane firmy, najczęściej w formie współpracy długoterminowej. W ramach niej przedsiębiorca może korzystać z wysokiej jakości magazynów i przechowywać w nich swoje materiały lub towary.

Koszty wynajmu powierzchni magazynowej zależą od takich czynników jak:

  • powierzchnia przestrzeni w metrach kwadratowych,
  • lokalizacja magazynu,
  • koszty eksploatacyjne – wydatki związane z mediami, ale i także zakup urządzeń oraz ich serwisowanie.

To nie koniec wydatków związanych z wynajmem magazynu. Ktoś przecież musi tam pracować! Dodatkowe koszty stanowią więc różnego rodzaju usługi magazynowe świadczone przez wykwalifikowanych pracowników oraz ich honoraria.

Wynajem powierzchni magazynowej a outsourcing

Współczesny przedsiębiorca wcale nie musi zaprzątać sobie głowy obowiązkami związanymi z logistyką. Może je przerzucić na kogoś innego. Takie zlecanie różnych zadań zewnętrznym podmiotom, które są wyspecjalizowane stricte w kierunku jednej branży, to outsourcing. W logistyce także mamy do czynienia z taką formą współpracy.

Outsourcing logistyki pozwala znacznie zmniejszyć koszty magazynowania i składania towaru. Pozwala także na dużą oszczędność czasu i zasobów. Zamiast zajmować się logistyką, firma może rozwijać się na polu sprzedaży i marketingu, bez straty dla łańcucha dostaw i obsługi posprzedażowej.

Outsourcing logistyczny z Alt Master

Jeśli interesują Cię najnowsze rozwiązania w logistyce i chciałbyś usprawnić procesy logistyczne w swoim przedsiębiorstwie, zachęcamy gorąco do skorzystania z usług Alt Master. Naszą ofertę dobieramy do potrzeb klienta, tak, by zarówno niewielkie przedsiębiorstwa, jak i duże korporacje mogły mieć dostęp do najnowszych technologii i standardów.

Postawienie na outsourcing usług magazynowych może stać się przełomowym momentem dla Twojej firmy, wystarczy nam zaufać! Zapraszamy do kontaktu po więcej informacji, niezależnie od branży, w której działasz!

Alicja HudzikWynajem powierzchni magazynowej a outsourcing

Related Posts

Take a look at these posts