Usługa fulfillmentu dla e-commerce - dlaczego warto?

Usługa fulfillmentu dla e-commerce – dlaczego warto?

on 24 sierpnia 2019

Twój biznes się rozrasta i zaczyna Ci brakować czasu, by należycie zajmować się nim od strony logistycznej? Z pomocą przychodzi usługa fulfillmentu dla e-commerce. Podpowiadamy, na czym polega to rozwiązanie!

Usługa fulfillmentu dla e-commerce – co to takiego?

Proces realizacji zamówienia jest bardzo skomplikowany. Począwszy od przyjęcia zlecenia, przez uruchomienie łańcucha dostaw i pakowanie, do wysyłki do klienta – po drodze dzieje się bardzo dużo! E-sklepy, które się prężnie rozwijają, prędzej czy później stają w obliczu problemu, który polega na tym, że nie wyrabiają się one z zamówieniami dla klientów. Z pomocą przychodzi usługa fulfillmentu dla e-commerce.

Fulfillment oznacza oddelegowanie zadań logistycznych i procesów, które zachodzą w e-sklepie (takich jak pakowanie zamówień, wysyłka towaru, czy nawet realizacja zwrotów) do zewnętrznej firmy, wyspecjalizowanej w logistyce. Z tego rozwiązania, poza sprzedawcami, mogą skorzystać także dystrybutorzy i producenci.

Dlaczego warto korzystać z fulfillmentu?

Usługa fulfillmentu dla e-commerce – korzyści dla przedsiębiorcy

Fulfillment niesie za sobą wiele korzyści. Jedną z nich jest oszczędność czasu i zasobów. Skąd wiadomo, że w Twoim sklepie przyda się wsparcie logistyczne? Jeśli nie nadążasz z realizacją zamówień, klienci się niecierpliwią, a na magazynie zalega mnóstwo towarów, które jeszcze nie są nawet gotowe do wysyłki, to znak, że potrzebujesz pomocy!

Korzyści, które niesie za sobą fulfillment to:

  • optymalizacja wydatków,
  • usprawnienie łańcucha logistycznego,
  • wzrost jakości obsługi klienta,
  • wzrost zadowolenia klientów,
  • większa sprzedaż.

Jak wybrać dobrą firmę logistyczną? Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na doświadczenie w branży i kompetencje. Profesjonalna firma logistyczna dysponuje nowoczesnymi powierzchniami magazynowymi oraz jest na bieżąco z trendami. Doświadczony operator logistyki zachowa zimną krew w sytuacji kryzysowej i zrobi wszystko, by spełnić oczekiwania zleceniodawcy. Te wszystkie cechy można wybadać podczas pierwszej rozmowy, jeszcze przed podpisaniem wiążącej umowy.

Chcesz dowiedzieć się więcej o optymalizacji kosztów w firmie i outsourcingu działań logistycznych? Zapraszamy do rozmowy z Alt Master Logistyka! Polecamy sprawdzić także nasz wpis na blogu: Wybór operatora logistycznego – na co warto zwrócić uwagę?

Alicja HudzikUsługa fulfillmentu dla e-commerce – dlaczego warto?

Related Posts

Take a look at these posts