Outsourcing logistyki - 5 korzyści dla Twojego e-sklepu

Outsourcing logistyki – 5 korzyści dla Twojego e-sklepu

on 2 grudnia 2018

Chcesz rozwinąć swój sklep internetowy? Rozważasz outsourcing logistyki, ale jeszcze się wahasz nad wdrożeniem tego rozwiązania? Poznaj 5 korzyści, które mogą pomóc rozwinąć Twój biznes!

Czym jest outsourcing logistyki?

Outsourcing logistyki oznacza zlecenie usług logistycznych zewnętrznemu podmiotowi, który jest wyspecjalizowany w ich świadczeniu. To rozwiązanie mające na celu przyspieszenie rozwoju biznesu poprzez zoptymalizowanie kosztów związanych z prowadzeniem firmy oraz usprawnienie łańcucha dostaw.

Usługi logistyczne, które można zlecić zewnętrznej firmie, to przede wszystkim:

  • Usługi spedycji
  • Transport
  • Magazynowanie

Outsourcing logistyki obejmuje także szereg dodatkowych usług pokrewnych, wspomagających łańcuch dostaw. Twój operator logistyki może odpowiadać za takie działania jak inwentaryzacja, kompletowanie zamówień, etykietowanie, przygotowywanie materiałów promocyjnych, konfekcjonowanie, obsługa zwrotów i reklamacji oraz utylizacja odpadów.

Outsourcing logistyki – 5 korzyści dla Twojego biznesu

Oto najważniejsze korzyści płynące ze zlecenia logistyki wyspecjalizowanej firmie!

#1 Optymalizacja kosztów

Dzięki zleceniu działań logistycznych pozbywasz się kosztów związanych z wynajmem powierzchni magazynowej, prowadzeniem magazynu, zakupem maszyn i zatrudnieniem dodatkowych ludzi

#2 Wyspecjalizowana kadra

Twoim towarem zajmują się profesjonalni i wyszkoleni pracownicy, posiadający nie tylko dużą wiedzę, ale i doświadczenie. Masz gwarancję, że twoje towary są przechowywane i magazynowane we właściwych warunkach

#3 Przyspieszenie łańcucha dostaw

Dzięki integracji działań logistycznych ze sklepem i firmami kurierskimi łańcuch dostaw przebiega sprawnie i szybko. Twoje zamówienia są rejestrowane na bieżąco w magazynie, który może od razu przystąpić do przygotowania zamówień.

#4 Zwiększenie efektywności sprzedaży

Zlecając logistykę zewnętrznej firmie, odciążasz swój sklep. Możesz się skupić tylko i wyłącznie na sprzedaży i marketingu, co wpływa bezpośrednio na zwiększone zyski!

#5 Poprawa poziomu satysfakcji klienta

Szybsza dostawa wpływa na zwiększenie zadowolenia u klientów. Operator logistyki często proponuje lepsze warunki dostawy, ponieważ współpracuje regularnie z wieloma firmami kurierskimi. Niższe koszty dostawy to kolejny czynnik, który wpływa na dobre relacje z klientem i zwiększa Twoją sprzedaż!

Alicja HudzikOutsourcing logistyki – 5 korzyści dla Twojego e-sklepu

Related Posts

Take a look at these posts