Optymalizacja logistyki i łańcucha dostaw - jak poprawić wydajność w firmie?

Optymalizacja logistyki i łańcucha dostaw – jak poprawić wydajność w firmie?

on 10 stycznia 2019

Sprawny i szybki łańcuch dostaw to kluczowy czynnik, który wpływa na sukces w e-commerce. Jak poprawić wydajność firmy? Sprawdź, na czym polega optymalizacja logistyki i łańcucha dostaw!

Optymalizacja logistyki i łańcucha dostaw – outsourcing logistyki

Coraz więcej polskich firm decyduje się na powierzenie działań logistycznych zewnętrznym wyspecjalizowanym podmiotom. Outsourcing logistyki umożliwia szybki rozwój sklepu internetowego, bez ryzyka spadku jakości obsługi procesu posprzedażowego. To rozwiązanie dla firm, które chcą zredukować koszty prowadzenia biznesu i zwiększyć zyski sprzedażowe. Zlecając usługi logistyczne zewnętrznej firmie, sprzedawca może się skupić tylko i wyłącznie na marketingu i sprzedaży, budować większe zasięgi i zdobywać nowych klientów!

Optymalizacja logistyki i łańcucha dostaw – usługi logistyczne

Optymalizacja logistyki i łańcucha dostaw nie byłaby możliwa bez usług, takich jak:

  • Co-packing – to kompleksowa usługa logistyczna, polegająca na pakowaniu i przepakowywaniu produktów lub zestawów produktów – zanim zamówienie dotrze do klienta, towary są wielokrotnie przepakowywane w magazynach. Dzięki zleceniu Co-Packingu zewnętrznej firmie sprzedawca może zaoszczędzić czas i zminimalizować wydatki związane z wynajmem i prowadzeniem magazynu na towar
  • Fullfilment – to czynności, które wspomagają proces realizacji zamówień. Na tę usługę składają się między innymi: magazynowanie towarów, przepakowywanie towarów, konfekcjonowanie, etykietowanie oraz współpraca z firmami kurierskimi
  • Dropshipping – to współpraca handlowa pomiędzy właścicielem sklepu internetowego i dostawcą danego produktu. W ramach modelu dropshipping sprzedawca „przerzuca” obowiązki związane z wysyłką towaru na dostawcę, a sam ogranicza się tylko do zbierania zamówień i wysyłania ich do hurtowni.

Jak poprawić wydajność w firmie?

Jak poprawić wydajność w firmie? Zgłoś się do nas! Współpracujemy zarówno z mikro-firmami, jak i z dużymi korporacjami, zapewniamy obsługę całego procesu zamówienia, włącznie z konfekcją, oferujemy także fotografię produktową oraz integrację z systemem sklepowym (PrestaShop, IAI-Shop, Magento, WooCommerce, Shoper, Sote). Zamień koszty stałe na zmienne, skup się na sprzedaży i marketingu. Logistyką zajmiemy się my!

Alicja HudzikOptymalizacja logistyki i łańcucha dostaw – jak poprawić wydajność w firmie?

Related Posts

Take a look at these posts