Najlepsze kompleksowe usługi pakowania dla biznesu

Najlepsze kompleksowe usługi pakowania dla biznesu

on 4 sierpnia 2019

Kompleksowe usługi pakowania, takie jak copacking i konfekcjonowanie są niezbędne, by prowadzić działalność handlową. Wiele sklepów jednak, zamiast realizować je samodzielnie, preferuje zlecenie tych zadań doświadczonym logistykom. Outsourcing logistyki naprawdę się opłaca!

Kompleksowe usługi pakowania – copacking

Co-packing to rodzaj kompleksowej usługi, która polega przede wszystkim na przepakowywaniu produktów – z opakowań zbiorczych do opakowań jednostkowych, z opakowań jednostkowych do pudełek wysyłkowych, z opakowań jednostkowych do opakowań zbiorczych itd. Najczęściej działania te zleca się zewnętrznym firmom – dzięki temu sprzedawca lub producent może zoptymalizować wydatki związane z prowadzeniem magazynu. Zamiast zatrudniać nowych pracowników i ich szkolić, wynajmować powierzchnię magazynową i nią zarządzać oraz zakupować niezbędne do działania magazynu maszyny i sprzęt IT, zleć copacking AltMaster, by móc skupić się na prowadzeniu firmy, a nie logistyce!

Kompleksowe usługi pakowania – konfekcjonowanie

Konfekcjonowanie to usługa składająca się z szeregu czynności takich jak:

  • Sortowanie towarów,
  • Zestawianie towarów
  • Pakowanie,
  • Oznaczanie produktów, banderolowanie,
  • Etykietowanie, naklejanie naklejek, kodów kreskowych i hologramów,
  • Uzupełnianie zestawów o próbki,
  • Uzupełnianie zestawów o materiały promocyjne.

Usługa ta może być realizowana w ramach zamówionego copackingu, jest to ostatni etap pakowania towaru przed wysyłką do klienta.

Usługi pakowania – co-manufacturing

Co-manufacturing to także jedna z usług logistycznych, polega ona na konfekcjonowaniu surowca w gotowy produkt, zgodnie z zamówieniem klienta. Składowane w magazynie surowce są łączone w zestawy złożone z różnych komponentów (zgodnie z zamówieniem), a następnie pakowane i wysyłane do magazynu dystrybutora. Dzięki temu produkty trafiają na czas do dystrybucji.

Outsourcing logistyki – korzyści dla obu stron

Outsourcing logistyki to wiele korzyści dla obu stron – firmy logistycznej oraz przedsiębiorstwa handlowego. Kompleksowe usługi pakowania pozwalają zoptymalizować procesy logistyczne w łańcuchu dostaw. Dzięki nim maleją koszty operacji logistycznych i rośnie efektywność innych procesów realizowanych na co dzień w firmie, takich jak sprzedaż i działania marketingowe!

Alicja HudzikNajlepsze kompleksowe usługi pakowania dla biznesu

Related Posts

Take a look at these posts