Magazyn klasy A - czym się wyróżnia ten typ magazynu?

Magazyn klasy A – czym się wyróżnia ten typ magazynu?

on 9 maja 2019

Magazyn klasy A, czyli magazyn o wysokim standardzie, to rozwiązanie logistyczne, na które wciąż rośnie popyt. Czym wyróżnia się ten typ magazynu? Jakie cechy posiada? W tym artykule odpowiadamy na te pytania!

Magazyn klasy A – co go wyróżnia?

W Polsce wciąż rośnie zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe. Przyczynia się do tego po części rosnąca popularność zakupów przez Internet, a po części duża różnorodność sprzedawanych i dystrybuowanych artykułów oraz ich wysokich wymagań co do przechowywania.

Magazyn klasy A to powierzchnia magazynowa o najwyższym standardzie. Zarówno pod względem lokalizacji i powierzchni, jak i zastosowanych wewnątrz rozwiązań. Budynek musi charakteryzować:

  • Łatwy dojazd (usytuowanie w pobliżu drogi ekspresowej lub autostrady),
  • Odpowiednie oświetlenie (natężenie światła minimum 150 lux),
  • Odpowiednie zabezpieczenie przeciwpożarowe,
  • Parking dla samochodów ciężarowych oraz place manewrowe,
  • System monitoringu,
  • Wysokość minimum 10 metrów,
  • Głębokość wynosząca minimum 75 metrów,
  • Brak budynków mieszkalnych w pobliżu magazynu,
  • Energooszczędne rozwiązania.

Nośność posadzki oraz rozmieszczenie wewnątrz magazynu filarów jest określona odpowiednimi przepisami. To samo tyczy się ilości bram wjazdowych i załadunkowych. Standardowo umowy na wynajem magazynu wysokiej klasy podpisuje się na minimum 3 lata.

Magazyny, które nie spełniają wymogów najwyższego standardu, zalicza się do magazynów klasy B. Ich standard techniczny jest gorszy, ale w wielu przypadkach najemca może dowolnie zaadaptować wnętrze, zgodnie z potrzebami. Umowy o wynajem magazynu klasy B zazwyczaj są krótkoterminowe.

Wynajem hal magazynowych z AltMaster Logistyka

W AltMaster Logistyka dysponujemy nowoczesnymi halami magazynowymi, które udostępniamy naszym klientom. Oferujemy długoterminowy wynajem hali o wysokim standardzie, na terenie kilku miast w bliskiej odległości od Warszawy. To ponad 150 000 metrów kwadratowych przestrzeni magazynowej najwyższej klasy!

Nasze usługi, to nie tylko wynajem hal, ale także kompleksowa obsługa logistyki dla e-commerce. Fulfillment, konfekcjonowanie, copacking… Jeśli interesują Cię innowacyjne rozwiązania logistyczne dla e-commerce i zależy Ci na tym, by Twój biznes się rozwijał, postaw na outsourcing logistyki i skontaktuj się z nami!

Alicja HudzikMagazyn klasy A – czym się wyróżnia ten typ magazynu?

Related Posts

Take a look at these posts