Jak założyć sklep internetowy bez magazynu? Podpowiadamy!

Jak założyć sklep internetowy bez magazynu? Podpowiadamy!

on 4 stycznia 2019

Chcesz założyć e-sklep, ale nie wiesz, od czego zacząć? Podpowiemy Ci jak to zrobić niewielkim kosztem. Jak założyć sklep internetowy bez magazynu? Zapraszamy do lektury!

Jak założyć sklep internetowy bez magazynu?

Rozwój Internetu zmienił na dobre oblicze handlu. Zapotrzebowanie na e-usługi wciąż rośnie, nic więc dziwnego, że rośnie także popularność e-sklepów. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na to, by założyć e-sklep, ale poddaje się w obliczu ogromu działań związanych z logistyką i nie realizuje tego marzenia. Jak założyć sklep internetowy bez magazynu i rozwinąć skutecznie biznes? Warto postawić na outsourcing logistyki!

Dlaczego warto postawić na outsourcing logistyki?

Termin „outsourcing” odnosi się do zlecenia wykonania zadań biznesowych zewnętrznym, wyspecjalizowanym w danej branży, podmiotom. Tego typu forma współpracy jest coraz bardziej popularna w e-commerce, zwłaszcza w kontekście logistycznym.  Zanim towar trafi do klienta, jest on transportowany z magazynu dostawcy do magazynu sprzedawcy, gdzie należy go przechowywać w odpowiednich warunkach. Artykuły są niejednokrotnie przepakowywane, foliowane, etykietowane, następnie kompletuje się zamówienia zgodnie z wytycznymi i wysyła je do klientów. Zamiast przejmować się logistyką, sprzedawca może zlecić te wszystkie działania doświadczonemu operatorowi logistyki. Dlaczego warto to zrobić?

Sklep internetowy bez magazynu – korzyści dla przedsiębiorcy

Outsourcing logistyki to rozwiązanie idealne dla przedsiębiorców, którym zależy na rozwoju e-sklepu. Dzięki zleceniu kompleksowej usługi logistycznej zewnętrznemu podmiotowi, takiemu jak nasza firma, sprzedawca zyskuje wiele oszczędności. W ten sposób można zredukować wydatki związane z wynajmem, wyposażeniem i prowadzeniem magazynu.

Inne korzyści, wynikające z takiej współpracy to:

  • Możliwość rozwijania sklepu bez dużego wkładu finansowego
  • Redukcja kosztów związanych z obsługą zamówień
  • Przyspieszenie i zoptymalizowanie łańcucha dostaw, co bezpośrednio przedkłada się na zadowolenie klientów

Jak założyć sklep bez inwestowania w magazyn? Zgłoś się do nas! Oferujemy szeroki zakres usług logistycznych, w tym między innymi co-packing, fulfilment oraz konfekcjonowanie towaru. Dzięki nam zminimalizujesz koszty prowadzenia biznesu, odciążysz swoich pracowników i zaoszczędzisz wiele cennych zasobów. Postaw na outsourcing logistyki z AltMasterLogistyka!

Alicja HudzikJak założyć sklep internetowy bez magazynu? Podpowiadamy!

Related Posts

Take a look at these posts