Cross docking w logistyce

Cross docking w logistyce

on 21 września 2019

Cross-docking to jedna z metod, które znacznie wspomagają procesy dystrybucji. Na czym polega? Jakie wyróżniamy rodzaje cross dockingu? Jak można zoptymalizować operacje logistyczne w firmie? Zapraszamy do lektury!

Cross-docking, czyli przeładunek kompletacyjny

Cross-docking, czyli inaczej przeładunek kompletacyjny to system zarządzania asortymentem, który polega na przeładowaniu towaru i wysyłce do klienta bezpośrednio z magazynu, bez konieczności dodatkowego składania.

W ramach tej usługi towar jest przywożony do magazynu przeładunkowego i przepakowywany od razu do pojazdów, które przewiozą go dalej. Nie mamy więc do czynienia z długotrwałym przechowywaniem towarów w magazynie.

Cross-docking – jaki jest tego cel?

Celem crossdockingu jest optymalizacja procesów logistycznych, a także obniżenie kosztów związanych ze składowaniem towaru.

Dodatkowe korzyści, jaki daje cross docking to:

  • krótszy czas dostawy do kontrahenta / klienta i sprawna dystrybucja,
  • minimalizacja tras pokonywanych przez samochody transportowe,
  • zmniejszenie użytkowanej powierzchni magazynowej,
  • krótszy czas magazynowania,
  • mniejsze zużycie paliwa i emisja CO2.

Dzięki wdrożeniu tej usługi logistycznej przedsiębiorstwo zyskuje cenną przewagę na rynku. Co więcej, działa w sposób przyjazny dla naturalnego środowiska i realizuje politykę zrównoważonego rozwoju!

Cross docking z Alt Master

Dobre zorganizowanie cross-dockingu to nie łatwe zadanie. Aby usprawnić łańcuch dostaw i zoptymalizować koszty związane z logistyką w firmie, konieczna jest obszerna wiedza i doświadczenie logistyczne.

W Alt Master posiadamy wszystko, czego trzeba, by zorganizować działania logistyczne dla Twojego biznesu.  Posiadamy najnowszą infrastrukturę oraz wieloletnie doświadczenie, dzięki czemu jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do cross dockingu, zarówno mniejszych, jak i wielkogabarytowych towarów.

Dlaczego warto nawiązać współpracę z nami?

Oferujemy przeładunki auto-auto, auto-magazyn-auto, przeładunki boczne, a także przeładunki dźwigowe. Możesz liczyć także na szereg dodatkowych usług, takich jak etykietowanie, wieszakowanie, czy łączenie w zestawy. Naszą ofertę staramy się zawsze dostosować do potrzeb przedsiębiorcy, tak, by nie narażać go na zbędne koszty i by był on zadowolony w 100% z naszych usług. Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się więcej!

Alicja HudzikCross docking w logistyce

Related Posts

Take a look at these posts