Co-packing i fulfilment - co to za usługi? Jak mogą pomóc rozwinąć Twój e-sklep?

Co-packing i fulfilment – co to za usługi? Jak mogą pomóc rozwinąć Twój e-sklep?

on 27 października 2018

Procesy logistyczne w e-commerce można zoptymalizować, dzięki czemu zarządzenie e-biznesem będzie prostsze i o wiele tańsze. Jak to zrobić? Jak co-packing i fulfilment mogą się przyczynić do rozwoju e-sklepu? 

Co-packing – co to takiego? 

Co-packing, to pojęcie odnoszące się do kompleksowej usługi pakowania i przepakowywania produktów detalicznych. Dzięki zleceniu tych działań zewnętrznej firmie producent lub dystrybutor może znacznie ograniczyć koszty prowadzenia biznesu. Jak można zaoszczędzić, wdrażając w swojej firmie to rozwiązanie? Przede wszystkim można zminimalizować wydatki związane z wynajmem powierzchni magazynowej i prowadzeniem magazynu. 

Dlaczego warto zainwestować w outsourcing logistyki i co-packing? 

Decydując się na outsourcing usług logistycznych i co-packing, firma redukuje wydatki związane z zakupem odpowiednich narzędzi oraz maszyn i zatrudnianiem dodatkowych rąk do pracy. Firmy co-packingowe przyjmują towar bez żadnych opakowań lub jedynie w neutralnych opakowaniach zbiorczych, w zależności od wybranej oferty, usługa ta może także obejmować wymianę zniszczonych opakowań oraz przepakowywanie produktów z opakowań zbiorczych do opakowań jednostkowych.

W ramach usługi co-packingu wykonywane jest także konfekcjonowanie towarów, tworzenie zestawów promocyjnych, foliowanie paczek oraz etykietowanie produktów. Zlecając co-packing zewnętrznej firmie, zyskujesz pewność, że wszystkie prace związane z pakowaniem Twoich produktów zostaną wykonane profesjonalnie, sprawnie i rzetelnie. Przygotowanie produktu do wysyłki do klienta spoczywa w całości w rękach operatora logistyki, nie musisz się niczym martwić!

Czym jest fulfilment? Jakie działania obejmuje? 

Outsourcing logistyki to także fulfilment. Są to wszelkie czynności mające na celu wspomaganie realizacji zamówień. W skład tej usługi wchodzi odpowiednie przechowywanie towarów, fulfilment to także konfekcja i dodatkowe wkładki do Twoich produktów, na przykład materiały promocyjne sygnowane Twoją marką. Fulfilment to nie tylko szybsza dostawa, to także korzystniejsze oferty kurierskie. Decydując się na wdrożenie fulfilmentu, odciążasz się z wielu obowiązków i optymalizujesz koszty prowadzenia firmy. Doświadczony operator logistyki zadba za Ciebie o to, by towary były przechowywane w odpowiednich warunkach, a zamówienia były kompletowane sprawnie i gotowe jak najszybciej do wysyłki! 

Katarzyna LenartowiczCo-packing i fulfilment – co to za usługi? Jak mogą pomóc rozwinąć Twój e-sklep?

Related Posts

Take a look at these posts